Multimedialny wygaszacz ekranu DESKFLOW

Miejski Dom Kultury

ul. Wojska Polskiego, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych

INFO UMIEŚĆ GALERIA MAPA
ul. Wojska Polskiego, Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych
Ulica Wojska Polskiego Na początku XIX wieku Dzisiejsza ul. Wojska Polskiego miała już międzynarodowe znaczenie. Była ona częścią Traktu Warszawsko - Petersburskiego łączącego kraje nadbałtyckie przez Warszawę z zachodnią Europą. Na początku XIX w. Trakt Warszawsko-Petersburski, początek XX wieku do I wojny światowej obecna ulica Wojska Polskiego nazywała się Ulicą Szosową. Na początku lat XX-tych była to ulica Ostrołęcka. W 1934 przemianowano ją na ulicę Żwirki i Wigury. Od 1 lutego 1940 nazwana została przez Rosjan ulicą Kirowa. W 1946 roku ponownie została ulicą Ostrołęcką, ale nie na długo, bo 21 grudnia 1949 roku zostać ulicą Stalingradzką. Dnia 20 grudnia 1956 została już do chwili obecnej ulicą Wojska Polskiego. Zabudowa ulicy Wojska Polskiego to kilka zabytkowych kamienic począwszy od ulicy Nowogrodzkiej do wysokości ulicy Glogera, Ogród Spacerowy założony w 1842 roku oraz budynki wielorodzinne. Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych Miejski Dom Kultury - Dom Środowisk Twórczych jest instytucją upowszechniania kultury. Prowadzi działalność w zakresie edukacji kulturalnej, promocji kultury lokalnej oraz prezentacji wartościowej sztuki z kraju i zagranicy. W MDK - DŚT działają pracownie i zespoły, m.in. Studio Piosenki Pop Art., Studio Wokalne Emdek, Fabryka Teatralna, grupy taneczne C.T. Group, Kids oraz Pracownia Plastyczna i Klub Młodego Literata. Prowadzona jest działalność wystawiennicza w Galerii Pod Arkadami i galerii Bonar. Dom kultury organizuje wiele cyklicznych konkursów i festiwali, m.in.: - Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Jana Kulki (kwiecień), - Festiwal Piosenki Dzieci i Młodzieży "Big Bit" (maj), - Ogólnopolski Festiwal Piosenek Filmowych "Soundtrack" (wrzesień), - Ogólnopolski Turniej Tańca Młodzieżowego "Wirująca Strefa" (październik), - Konfrontacje Teatrów Młodzieżowych (grudzień) oraz imprez kulturalnych: - "Słoneczna Estrada" (czerwiec), - "Przyjaciele Pani Hani" (czerwiec), - "Gościniec Łomżyński" (lipiec), - Łomżyńska Jesień Kulturalna (październik - listopad).
Miejski Dom Kultury
ul. ul. Wojska Polskiego 3
Łomża
tel: 86 216 32 26
fax: 86 216 45 53
www.mdk.4lomza.pl
Miejski Dom Kultury-Dom Środowisk Twórczych w Łomży jest instytucją upowszechniania kultury. Podstawowe formy działalności to przede wszystkim praca z dziećmi i młodzieżą w ramach edukacji kulturalnej (zespoły, pracownie i zajęcia indywidualne), promocja lokalnej twórczości profesjonalnej i amatorskiej oraz prezentacja wartościowej sztuki z kraju i zagranicy.
Oceń panoramę:
Ocena panoramy
0.00
Oceniano 0 razy
Obejrzano 1609 razy

Umieść na swojej stronie:

Możesz bezpłatnie umieścić panoramy obiektu na swojej stronie internetowej
* również do użytku komercyjnego

Wklej poniższy skrypt do kodu swojej strony www

Dostosuj rozmiar prezentacji:

szer. wys. pikseli
 

Zobacz wersję pełnoekranową

Wyślij skrypt prezentacji na adres e-mail:

Na podany adres e-mail otrzymasz powyższy skrypt i link do prezentacji pełnoekranowej, oraz szczegółowe informacje z poradnikiem

Multimedialny wygaszacz ekranu DESKFLOW