Ratusz Miejski

Studnia

INFO UMIEŚĆ GALERIA MAPA
Studnia
W tym rejonie Rynku warto zwrócić większą uwagę na studnię, niegdyś publiczną, której relikty odkryte zostały w latach 60-tych XX wieku podczas prac ratunkowych na jarosławskiej starówce, prowadzonych w latach 1954-1998. Po częściowym oczyszczeniu jej wnętrza, wyremontowaniu i uzupełnieniu obudowy oraz po wykonaniu nadbudowy drewnianej, stanowi przykład dawnej techniki użytkowej.
Ratusz Miejski
ul. Rynek 1
Jarosław
www.jaroslaw.pl
Ratusz - siedziba władz miasta. Potwierdzony źródłowo w XV wieku, zapewne drewniany, gotycki. W 1600 roku spalony i odbudowany jako murowany. Po pożarze w 1625 roku przebudowany w stylu późnego renesansu. W 1776 zajęty na austriackie warsztaty wojskowe, zdewastowany. W 1852 wykupiony przez miasto od rządu austriackiego i przebudowany w stylu neogotyckim. W końcu XIX w. wyremontowany według projektu Franciszka Dolińskiego w duchu neorenesansu. Na początku XX wieku rozbudowany o areszt miejski od strony wschodniej, a następnie skrzydło zachodnie. Na I piętrze zachowane fragmenty XVII-wiecznych malowideł ściennych, w Sali Narad sztukaterie z początku XX wieku.
Oceń panoramę:
Ocena panoramy
0.00
Oceniano 0 razy
Obejrzano 2447 razy

Umieść na swojej stronie:

Możesz bezpłatnie umieścić panoramy obiektu na swojej stronie internetowej
* również do użytku komercyjnego

Wklej poniższy skrypt do kodu swojej strony www

Dostosuj rozmiar prezentacji:

szer. wys. pikseli
 

Zobacz wersję pełnoekranową

Wyślij skrypt prezentacji na adres e-mail:

Na podany adres e-mail otrzymasz powyższy skrypt i link do prezentacji pełnoekranowej, oraz szczegółowe informacje z poradnikiem